Przebarwienia skóry – jak je zlikwidowac?

Przebarwienia skóry – jak je zlikwidowac?

Przebarwienia to ciemniejsze plamki na skórze, które powstają w wyniku nagromadzenia się barwnika, jakim jest melanina. Istnieje wiele przyczyn ich powstawania. Mogą mieć podłoże genetyczne, hormonalne lub tak jak w przypadku plam starczych – być związane ze starzeniem się skóry.

Styl życia a przebarwienia

Nie można zapominać także o stylu życia. Stres, nadmierna ekspozycja skóry na słońce, czy też palenie papierosów również sprzyjają powstawaniu przebarwień. Niekorzystne zmiany nie pojawiają się z dnia na dzień. Jednak wraz z upływem czasu stają się coraz bardziej widoczne. Dostrzec to można porównując chociażby zdjęcia bliźniaczek, na których jedna z sióstr jest nałogowym palaczem, natomiast druga stroni od nikotyny.

Więcej na temat zwalczania przebarwień na: www.sklepestetyka.pl/Zwalczaj_przebarwienia_z_Lumilogie_LIERAC_

Rodzaje przebarwień

Przebarwienia stanowią dla wielu kobiet uciążliwy problem. W jaki sposób skutecznie się ich pozbyć? Na początku należy uświadomić sobie, że istnieją 3 typy przebarwień:

  • powstające – praktycznie niewidoczne plamki, które nie rzucają się w oczy,
  • widoczne – wyraźne przebarwienia występujące na skórze,
  • uporczywe – liczne, ciemne plamy, które trudno jest zlikwidować.

Warto wybrać preparaty, które pozwolą Ci zwalczyć wszystkie trzy rodzaje. Postaw na kosmetyk, który rozjaśni istniejące przebarwienia i zapobiegnie powstawaniu kolejnych. Należy w tym miejscu wyróżnić witaminę C, która często wykorzystywana jest właśnie w terapii rozjaśniającej. Zwróć uwagę na skład wybieranych kosmetyków, wyrównaj koloryt skóry i spraw, aby wyglądała młodo i promiennie!

Przebarwienia skóry – jak ich uniknąć?

Jednak zanim będziesz zmuszona do tego, aby rozpocząć walkę z przebarwieniami, pamiętaj, że „lepiej zabiegać, niż leczyć”. Profilaktyka to podstawa, dlatego zawsze stosuj ochronę przeciwsłoneczną i unikaj wizyt w solarium. Kremy z filtrem są Twoim sprzymierzeńcem nie tylko podczas wakacji, ale przez cały rok.

Zadbaj o swoją skórę i pozbądź się nieestetycznych plamek. Pierwszym krokiem do pięknej skóry jest jej odpowiednia pielęgnacja. Wybierz kosmetyki, które zapewnią Ci ochronę przed wolnymi rodnikami i promieniowaniem UV, a także skorygują istniejące przebarwienia.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>