Nocna regeneracja skóry

Nocna regeneracja skóry

Szybkie tempo życia, praca do późnych godzin nocnych, obowiązki domowe i chęć sprostania coraz większym oczekiwaniom środowiska. Czujemy ciągły niedosyt, ponieważ wszystkie czynności chcemy wykonywać lepiej i szybciej. Aby znaleźć na to czas, często zapominamy o odpowiedniej ilości snu. To z kolei sprawia, że czujemy się zmęczeni i rezygnujemy z najlepszego kosmetyku regeneracyjnego.

Sen i jego wpływ na skórę

Sen nie tylko dodaje nam sił, ale także rewelacyjnie poprawia stan naszej skóry. Dzieje się tak dlatego, ponieważ to właśnie w nocy komórki skóry zaczynają funkcjonować aktywniej. Jest ona wówczas gotowa wchłonąć składniki odżywcze zawarte w kosmetykach, które nakładasz wieczorem. Poza tym, w nocy odbudowuje się naskórek i odnawiają włókna kolagenowe.

Przygotuj skórę do nocnej regeneracji!

Jak widzisz nocna regeneracja może zapewnić Ci rozświetloną i odświeżoną skórę, a razem z nią lepsze samopoczucie już od samego rana. Aby okazała się skuteczna musisz się do niej odpowiednio przygotować. Pierwszy błąd możesz popełnić jeszcze przed aplikacją kosmetyków pielęgnacyjnych. Jest nim niedokładny demakijaż lub jego całkowity brak.

Więcej na temat regeneracji skóry podczas snu na: www.sklepestetyka.pl/5973-Sen_najdoskonalszy_kosmetyk_regeneracyjny_

Przed pójściem spać usuń resztki makijażu! Jeżeli się nie malowałaś, nie oznacza to, że nie musisz oczyścić swojej twarzy. Oprócz kolorowych kosmetyków znajduje się na niej także pot, kurz i inne zanieczyszczenia, których powinnaś pozbyć się jak najszybciej. Dopiero wtedy jest czas na zastosowanie produktów bogatych w cenne składniki aktywne. Wybierz krem i serum, które ujędrnią, nawilżą, dotlenią i rozjaśnią skórę.

Pamiętaj o wymagającej skórze pod oczami!

Ponadto nie zapominaj, aby szczególną troską obdarzyć także skórę pod oczami. Jest delikatna i cienka, dlatego też należy zadbać o nią używając kosmetyków o lekkiej formule.
Dodatkowo nie zapominaj o czynnikach takich jak wywietrzona sypialnia, odpowiednia ilość snu, czy też relaksująca kąpiel tuż przed położeniem głowy do poduszki.

Przygotuj swoją skórę i pozwól jej na nocną regenerację. Promienny wygląd zapewnią Ci właściwe kosmetyki, zbilansowana dieta i odpowiednia dawka solidnego snu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>