Aromaterapia – olejki eteryczne

Aromaterapia – olejki eteryczne

Jesień to czas melancholii, długich jesiennych wieczorów i mglistych poranków. To okres spacerów, podziwiania szerokiej palety barw natury, a przede wszystkim relaksu. Mamy wówczas ochotę okryć się ciepłym kocem, wziąć do ręki ulubioną książkę i po prostu zwolnić.

W tę jesienną aurę rewelacyjnie wpisuje się również aromaterapia, czyli jeden z najlepszych sposobów na odpoczynek. Cała siła tkwi w naturalnych olejkach eterycznych, które wprowadzamy do organizmu poprzez wdychanie. Oprócz tego, z ich właściwości można skorzystać również podczas kąpieli, czy masażów.

Olejki eteryczne – szeroka gama właściwości

Ciekawostką jest fakt, że olejki eteryczne znane były już w starożytnych cywilizacjach, m.in. chińczyków, hindusów i egipcjan, którzy wykorzystywali je w kosmetykach. Odnaleźć je można w każdej części rośliny: łodydze, kwiatach oraz nasionach. Każdy z olejków posiada indywidualne właściwości. Niektóre orzeźwiają i motywują do działania, a inne poprawiają nastrój i odprężają. Wśród najpopularniejszych olejków wyróżnić można m.in.:

  • olejek cytrynowy, który rewitalizuje, odświeża, likwiduje zmęczenie oraz pomaga zwalczać stany zapalne skóry,
  • olejek geraniowy, stanowiący dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się cellulitu,
  • olejek herbaciany, oferujący pomoc przy bólach mięśniowych i obrzękach.

O aromaterapii również w artykule: www.sklepestetyka.pl/Aromaterapia-najlepszy_sposob_na_relaks.html

Masaż i kąpiel – sposoby na zastosowanie olejków eterycznych

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, świetnym sposobem na zastosowanie olejków eterycznych jest masaż oraz kąpiel. W trakcie masażu skóra regeneruje się  wchłaniając olejek, a całe ciało rozluźnia się i relaksuje, obniżając poziom stresu. Kąpiele podobnie jak masaż pozwalają się zrelaksować oraz zniwelować napięcie i nerwowość. Każdy więc może wybrać dla siebie idealny sposób!

Zabiegi aromaterapeutyczne to zatem podwójna korzyść. Nie tylko korzystnie wpływają na kondycję naszej skóry, ale pozwalają także przenieść się w inny świat, zapomnieć o troskach i skupić wyłącznie na przyjemnej, relaksującej woni.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>